RADYOYA GİREBİLMEK VE MÜZİK DİNLEYEBİLMEK İÇİN:

Radyo sayfasına ulaşabilmemiz için siteye üye olmamız ve “üye girişi” yapmamız gerekiyor.

Üye girişi yaptıktan sonra “Deliler Fm” yazısı ya da radyo logosunu tıklamalıyız.

“Deliler Fm” yazısı ya da radyo logosunu tıkladığımızda bilgisayarınızda muhtemelen Flatcast Viewer kurulu olmadığı için Explorer kullanıyorsanız aşağıdaki resimde olduğu gibi “ eklenti yükleyin “ uyarısı gelecektir. İşaret edilen yeri tıkladığımızda Flatcast Viewer sistemimize otomatik olarak kurulacaktır.

http://sucveceza.org/media/foto/Ads%C4%B1z1.png

 

Mozilla - chrome gibi internet tarayıcıları kullanıyorsanız, aşağıdaki resimde olduğu gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. İşaret edilen yerdeki “Download” yazısını tıklayarak sistemimize ActiveX yüklemeliyiz.

 

http://sucveceza.org/media/foto/Ads%C4%B1z2.png

 

Şayet “Deliler Fm” yazısı ya da radyo logosunu tıkladığımızda yukarıdaki resimlerde gördüğümüz gibi bir ekran açılmıyorsa, Radyoya giriş yapabilmemiz için gereken eklentiyi    “ Buradan da “ yükleyebilirsiniz. 

Dinleyici olmak için yukarıda tarif ettiğimiz gibi bilgisayarımıza Flatcast Viewer yüklememiz yetiyor.

Ben DJ olmak ve yayın yapmak da istiyorum diyorsanız, bilgisayarınıza yukarıda tarif ettiğimiz gibi Flatcast Viewer kurduktan sonra ayrıca Flatcast Producer eklentisini de bilgisayarlarınıza kurmanız gerekiyor. 

DJ olmak için bilgisayarınıza “ BURADAN” Flatcast Producer yükleyebilirsiniz.

*Kurulum yaptıktan sonra hala Radyoya giriş yapamıyorsanız, bilgisayarınızı yeniden kapatıp açmanızı öneririm.*

Gerekli kurulumları yaptıktan sonra “Deliler Fm” yazısı ya da radyo logosunu tıkladığımızda aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

 

http://sucveceza.org/media/foto/Ads%C4%B1z3.png

 

Artık radyomuza giriş yaptık. Şimdi ekrandaki “ Giriş ” butonuna tıklayıp kendimize özgün bir nick belirleyeyim. Açılan küçük pencerede “ user “ yazısının altındaki boşluğa nickimizi yazdıktan sonra hemen sağdaki “ quest ” yazısının üzerine tıklıyoruz. Böylece nickimizi belirlemiş olduk. 

Şimdi de “Renk” yazan butona tıklayıp kendimize bir renk belirleyelim. İstediğimiz rengin üzerine imlecimiz ile çift tıkladığımızda rengimiz de belirlenmiş olacak.

Yukarıdaki resimde gördüğümüz “Misafirler” yazısının sağındaki ince uzun boşluğa yazı yazıp klavyedeki “Enter” tuşuna basarak radyodaki dostlarla sohbet edebiliriz.

Şayet radyodaki bir arkadaşımızla yazışmak istiyorsak ve yazdıklarımızı onun dışındakilerin görmesini istemiyorsak; yazışmak istediğimiz nickin üstüne fare ile sağ tıklayıp öyle yazı yazabiliriz.

 

Ş, ğ, ı gibi harfler düzgün gözükmediği için, yazı yazarken Türkçe karakter kullanmamanız önerilir.

Keyifli zaman geçirmeniz dileği ile…